PON.-PT.: 8.00-16.00
SOB.: 8:00-13:00


Close

Fotel uszak mebel ponadczasowy

Opublikowano w: gru 16, 2019 | Autor: MS | Kategoria: Pokój dziecka, Salon i jadalnia, Sypialnia, Ciekawostki, Inspiracje, Porady, Recenzje | 1 Komentarz
Fotel uszak mebel ponadczasowy

Moda wraca… również w trendach meblarskich

 

Są meble, które nie umierają nigdy. Nowy kształt, oryginalny wzór, czy kolor, ciekawe szczegóły i wykończenie- tego typu zmiany, na pozór niewielkie, potrafią wykreować zupełnie nowy przedmiot użytku codziennego.

Fotel uszak- bo o nim właśnie mowa, to jeden z tych mebli, który może stać w domach przez pokolenia. Zmieniając w nim nawet drobny szczegół, jak drewniane nóżki, czy poduszka położona przy oparciu, możemy całkowicie odmienić jego charakter, a tym samym tchnąć nowe życie w nasze wnętrze. Jest to idealny mebel do małego pokoju, jak i dużego, przestronnego salonu.

fotel uszak

 

Historia fotela uszak

Pomimo tego, iż fotel uszak jest ponadczasowy, jego forma delikatnie zmieniała się przez lata.

Ten iście angielski mebel, który właśnie tam się rodzi, sięga roku 1600, a jego kształt i charakterystyczne „uszy” przy zagłówku mają chronić damskie głowy przed przeciągami w zimne angielskie wieczory.

Jednak większość historyków opowiada się za odnotowaniem powstania uszaka we Francji, w czasach Ludwika XIV, w XVII w. Był to mebel przeznaczony dla elit, stąd niejednokrotnie jego kształt, który nieco przypomina tron.

 

Uszak + podnóżek

To wspaniały duet, który razem zawsze wygląda świetnie. Klasyczny podnóżek w tym samym obiciu na pewno nie przyćmi oryginalności uszaka, a wręcz doda mu uroku. Jeśli tylko metraż pomieszczenia nam na to pozwoli, zawsze warto połączyć ze sobą te dwa elementy, nie tylko w celach estetycznych, ale i dla wygody.

 

Charakterystyczny wzór

Coraz częściej można spotkać fotel w bardzo oryginalnym wzorze i kolorze. Taki wygląd, wbrew pozorom, sprawdzi się doskonale nie tylko w klasycznym wnętrzu, dodając mu odrobinę urozmaicenia i przyciągając oko, ale nawet w bardzo kolorowych pomieszczeniach z duszą, jednocześnie podkreślając artystyczny wygląd pokoju.

 

 Wniosek jest jeden: fotel uszak to inwestycja na lata!

Komentarz (1)

Kupiłam zestaw 3+2+1 meble pięknie prezentują się w moim salonie. Zgodne z opisem, szybka realizacja. Serdecznie polecam.
na gru 16, 2019 | przez Klaudia Ścigała

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Close