Infolinia  Infolinia  (62) 79 12 116  (8:00-16:00)

Infolinia Infolinia  507-711-670  (17:00-19:00)

Infolinia  Infolinia   509-997-104  (19:00-23:00)


Close

Szafa do przedpokoju - jaką wybrać

Opublikowano w: gru 6, 2019 | Autor: | Kategoria: Przedpokój, Porady
Szafa do przedpokoju - jaką wybrać

Bez względu na to czy posiadasz ogromny dom czy jedynie bardzo małe mieszkanie, z całą pewnością przyda Ci się szafa przesuwna z lustrem. Jaki model wybrać? Jak poradzić sobie z doborem wymiarów, kolorów i na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru? Tego dowiesz się właśnie dzięki nam w tym artykule.

Walory estetyczne

Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na wygląd szafy. W końcu przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą Twoi goście - warto w takim razie zadbać o to, aby odpowiednio się prezentowało. W małych pomieszczeniach dobrym pomysłem jest postawić na szafę do przedpokoju z lustrem, lustrzanymi drzwiami lub jasnymi frontami w macie lub połysku.

Bardzo dobrym i odważnym pomysłem jest również zastosowanie lakierowanego szkła w jednolitym kolorze lub z dekorem we wzory (modnym jest wzór zwierzęcy: zebra lub panterka). Ponadto, kiedy przedpokój zaaranżowany jest raczej nowocześnie, warto zrezygnować z wszechobecnych brązów i postawić na kontrast – najlepiej eleganckie połączenie bieli i czerni.

Pojemność i wyposażenie

Szafa powinna być przede wszystkim przemyślana tak, aby mogło się w niej pomieścić jak najwięcej rzeczy. Najlepiej, gdyby można było w niej zmieścić wszystkie kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, a nawet buty. Jej wyposażenie powinno być tak zaprojektowane, aby nie było problemu również ze schowaniem innych rzeczy, jak na przykład zabawek dzieci czy

pościeli. Szczególnie można tym samym zaoszczędzić sporo miejsca w pozostałych pomieszczeniach – salonach lub sypialniach.

Drzwi przesuwane a małe pomieszczenia

Decydując się na zakup szafy powinno się wziąć pod uwagę nie tylko dopasowanie ich rozmiarów do wielkości pomieszczenia, ale również to czy ma ona drzwi przesuwne. Sprawdzają się one zarówno w tych małych, jak i dużych przedpokojach. Ich jedynym minusem jest to, że nie można otworzyć wtedy szafy całkowicie na oścież, zawsze jakaś jej

część zostanie zakryta przez płytę tych drzwi. Mimo wszystko pozwala to na zaoszczędzenie sporo miejsca, szczególnie jeśli stoi ona w naprawdę ciasnym korytarzu, a naprzeciwko niej są na przykład drzwi do łazienki.

Wybierając szafę do przedpokoju warto wziąć pod uwagę więc wielkość pomieszczenia, wymiary szafy, jej walory estetyczne, pojemność, wyposażenie, a także funkcjonalność. Dlatego serdecznie zapraszamy do Idźczak Meble, gdzie znajdziesz bogaty ich wybór.

Komentarz (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Close