Infolinia  Infolinia  +48 (62) 79 12 116  (8:00-16:00)

Infolinia  Infolinia   +48 507-711-670  (17:00-19:00)

Infolinia  Infolinia   +48 509-997-104  (19:00-23:00)


Close

Szafy i ich rodzaje i funkcje

Opublikowano w: kwi 23, 2019 | Autor: MS | Kategoria: Przedpokój, Salon i jadalnia, Sypialnia

Szafy przesuwne, szafy otwierane tradycyjnie – uchylne drzwi, szafy narożne, bieliźniarki, duże komandory  szafy z lustrem,  gładkie lub z dekoracją na froncie – wybór i możliwości są ogromne!
Jeśli zależy Ci na uporządkowanej przestrzeni, warto sięgnąć po odpowiedni mebel, w którym zmieści się wszystko, co tylko zechcesz!

Szafy i ich rodzaje i funkcje

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez praktycznej i pojemnej szafy na ubrania. Nie dość, że szafa z półkami umożliwia wygodne przechowywania odzieży, to jeszcze pomaga utrzymać porządek. 

Zakup właściwej szafy to przedsięwzięcie, które powinno być przemyślane i dobrze zaplanowane. Szafami zajmujemy się od lat i dobrze zdajemy sobie sprawę jak trudno dokonać właściwego wyboru. Ten artykuł mam nadzieje że nieco pomoże podjąć decyzję jakiej szafy szukacie.

SZAFY PRZESUWNE

Szafy przesuwne czyli tzw. drzwi suwane na prowadnicach, szafy otwierane tradycyjnie –uchylne drzwi, szafy narożne, bieliźniarki, duże komandory  szafy z lustrem, gładkie lub z dekoracją na froncie – wybór i możliwości są ogromne! Jeśli zależy Ci na uporządkowanej przestrzeni, warto sięgnąć po odpowiedni mebel, w którym zmieści się wszystko, co tylko zechcesz!

Szafy z drzwiami przesuwnymi całkowicie zdominowały wszelkie inne rozwiązania.
Zaczęło się od zabudowy wnęk, a teraz takie drzwi są również w szafach stojących po prostu przy ścianie, a nie we wnęce.

Dzięki drzwiom przesuwanym przed szafą nie musi być dużo miejsca, by wygodnie z niej korzystać. Zmieści się praktycznie wszędzie, ponieważ nie zabiera dodatkowej przestrzeni tak jak zwykły mebel. W praktyce wystarczy tyle, by można było przed nią stanąć, sprawdzi się idealnie a małej sypialni, przedpokoju czy garderoby - poleca się do wąskich i problematycznych przestrzeni, w których niemożliwe jest wstawienie zwykłej szafy otwieranej do zewnątrz. W niewielkich pokojach każdy centymetr przestrzeni jest ważny. Należy zatem właściwie go zagospodarować. Nie powinno nikogo dziwić, że z uwagi na oszczędność miejsca tradycyjnej szafy coraz częściej występują szafy z drzwiami suwanymi.

Tuż przy szafie można postawić łóżko i nie martwić się, że będzie problem z otworzeniem drzwi, jakby to było w przypadku klasycznych otwieranych szaf. Podobna sytuacja sytuacja jest w wąskich przedpokojach, gdzie czasem otworzenie drzwi szafy całkowicie blokuje przejście. 

Szafa przesuwna w połysku Multi

Oferujemy ogromny wybór wypełnień frontów. Poczynając od zwykłych luster, poprzez laminaty imitujące drewno lub kolorowe, po modne dodatki szklane z barwionego szkła zwanego lacobel.

SZAFY OTWIERANE TRADYCYJNIE

Pomimo dużej popularności szaf przesuwnych tradycyjne rozwiązania w postaci skrzydeł uchylnych nadal nie wychodzą z mody. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zyskują swoje drugie życie w nowych, designerskich odsłonach. Meble z drzwiami uchylnymi łączą ze sobą tradycję i prostotę, więc pozostają ponadczasowe. Decydując się jednak na taki wybór, warto zadbać o odpowiednią ilość miejsca przed meblem, co pozwoli zapewnić bezkolizyjne otwieranie drzwi.

Systemy uchylne sprawdzą się lepiej niż przesuwne w przypadku stosunkowo wąskiej zabudowy, np. w pionowej wnęce czy w szafie o płytkim wnętrzu. Przy drzwiach przesuwnych  zamontowanie torów wymaga bowiem zajęcia dodatkowej przestrzeni, co wiąże się ze zmniejszeniem ilości miejsca na przechowywanie wewnątrz mebla. Drzwi uchylane do szafy takiej przestrzeni nie potrzebują. 

Uchylne drzwi do szafy będą dobrym wyborem w przypadku mebla do sypialni, z którego korzystają codziennie rano dwie osoby. Pozwalają one bowiem niezależnie korzystać z dwóch różnych części szafy w tym samym czasie, w odróżnieniu od drzwi przesuwnych, które odsłaniając jedną stronę mebla, zasłaniają drugą. 

To doskonałe rozwiązanie do mebli o płytkich wnętrzach, ponieważ ich montaż nie wymaga dodatkowej przestrzeni dla torów, jak w przypadku drzwi przesuwnych. Są również niezbędne w przypadku wąskich zabudów oraz mebli jednodrzwiowych czy modułowych o różnym rozstawie frontów i stref zamkniętych. 

Drzwi uchylne, w zależności od wyboru frontów, doskonale dopasowują się do otoczenia. Pasują do wnętrz tradycyjnych i minimalistycznych, w których liczy się prostota. Ich klasyczne, jak i nowoczesne wersje pozwalają na dobranie idealnego wzoru do każdej aranżacji. Zazwyczaj fronty uchylne wykonane są w wersji bezramkowej, czyli w całości z płyty. 

dąb sonoma szafa z lustrem

Komentarz (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Close